Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2011. Raport z wyników spisu w m.st. Warszawie

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 17.10.2014
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Publikacja „Raport z wyników spisu w m.st. Warszawie” prezentuje dane z większości tematów będących przedmiotem badania w spisie. Szeroki zakres informacji, zebranych głównie w badaniu reprezentacyjnym, pozwala na szczegółową charakterystykę ludności, gospodarstw domowych i rodzin oraz zasobów mieszkaniowych, a także na ocenę zmian demograficznych oraz społeczno-ekonomicznych, jakie dokonały się od poprzedniego spisu przeprowadzonego w 2002 r.

Opracowanie składa się z uwag ogólnych i metodycznych, w których podane są m.in.: źródła informacji, metody i techniki pozyskiwania danych, objaśnienia definicji i pojęć spisowych oraz z części analitycznej podzielonej na działy tematyczne i części tabelarycznej zawierającej wyniki spisu dla m.st. Warszawy ogółem, jak również poszczególnych jego dzielnic według podstawowych cech demograficznych. Całość wzbogacona została wykresami i mapami ilustrującymi wybrane zjawiska występujące na terenie stolicy.

Źródłem prezentowanych w publikacji danych było m.in. przeprowadzone w ramach spisu badanie reprezentacyjne. Z tego względu w części tabelarycznej do tablic wynikowych zostały dołączone tablice zawierające wskaźniki precyzji dla podstawowych zmiennych, które umożliwiają użytkownikom właściwą ocenę danych.

Oceń opracowanie:

 

Przekroje: m.st. Warszawa, dzielnice.
Do góry