Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2011. Ludność i gospodarstwa domowe w województwie mazowieckim. Stan i struktura społeczno-ekonomiczna

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 28.08.2014
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Niniejsze opracowanie prezentuje zagadnienia dotyczące źródeł utrzymania ludności oraz gospodarstw domowych, a także informacje o osobach niepełnosprawnych i gospodarstwach domowych z osobami niepełnosprawnymi. Charakterystykę ludności według źródeł utrzymania oraz dane o osobach niepełnosprawnych zaprezentowano według cech demograficznych i społeczno-ekonomicznych takich jak m.in. płeć, wiek, miejsce zamieszkania, poziom wykształcenia, aktywność ekonomiczna. Informacje o gospodarstwach domowych według źródeł utrzymania oraz o gospodarstwach z osobami niepełnosprawnymi pokazano w powiązaniu z danymi dotyczącymi wielkości gospodarstw, ich składu rodzinnego i pokoleniowego, grup społeczno-ekonomicznych oraz aktywności ekonomicznej osób tworzących gospodarstwo.

Publikacja składa się z uwag ogólnych, w których podane są podstawy prawne spisu, jego cel i zakres tematyczny, a także zasady i formy upowszechniania wyników, uwag metodycznych zawierających definicje i pojęcia spisowe, części analitycznej podzielonej na działy tematyczne oraz z części tabelarycznej. Część tabelaryczna zawiera tablice przeglądowe, w których wybrane informacje zestawione zostały z danymi spisowymi za 2002 r., tablice wynikowe z danymi ogólnowojewódzkimi i wybranymi danymi według powiatów oraz tablice z precyzją danych. Całość wzbogacona została wykresami i mapami prezentującymi wybrane zjawiska na terenie województwa mazowieckiego.

Oceń opracowanie:

 

Przekroje: Województwo, powiaty.
Do góry