Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2011. Gospodarstwa domowe i rodziny w województwie mazowieckim. Charakterystyka demograficzna

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 28.05.2014
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Celem niniejszej publikacji jest przedstawienie charakterystyki demograficznej gospodarstw domowych, rodzin oraz ludności wchodzącej w ich skład.
Opracowanie zawiera informacje o liczbie, wielkości, składzie rodzinnym i pokoleniowym gospodarstw domowych oraz cechach demograficznych reprezentanta gospodarstwa. Zamieszczono również dane o liczbie i typach rodzin oraz rodzinach z dziećmi, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin z dziećmi do lat 24 pozostających na utrzymaniu.

Publikacja składa się z uwag ogólnych i metodycznych zawierających opis źródeł informacji oraz podstawowych definicji, komentarza analitycznego wzbogaconego wykresami i mapkami prezentującymi wybrane zjawiska występujące na terenie województwa mazowieckiego, a także części tabelarycznej, w której zaprezentowano wyniki spisu w ujęciu ogólnowojewódzkim, w podziale na miasto i wieś oraz według powiatów.

Źródłem prezentowanych w publikacji danych było przeprowadzone w ramach spisu badanie reprezentacyjne. Z tego względu w części tabelarycznej do tablic wynikowych zostały dołączone tablice ze wskaźnikami precyzji umożliwiające użytkownikom właściwą ocenę danych.

Oceń opracowanie:

 

Przekroje: Województwo, miasta, wieś, powiaty, płeć.
Do góry