Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

XX-lecie województwa mazowieckiego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 02.10.2019
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

W 2019 roku mija dwadzieścia lat od kiedy województwo mazowieckie razem z 15 innymi znalazło się na mapie Polski. Jest to dobry moment, aby spojrzeć jaką drogę w rozwoju społeczno-gospodarczym przebyło Mazowsze, gdzie znajdowało się w 1999 roku i gdzie jest teraz.

Z okazji tego jubileuszu, Urząd Statystyczny w Warszawie przygotował folder okolicznościowy, który w formie graficznej wraz z krótkimi komentarzami analitycznymi, prezentuje bogatą charakterystykę najważniejszych obszarów życia społecznego i gospodarczego oraz zaistniałych zmian.

Wynikami badań statystycznych statystyki publicznej oraz danymi pozyskanymi ze źródeł pozastatystycznych zilustrowano organizację terytorialną województwa, sytuację demograficzną, warunki materialne i bytowe ludności, infrastrukturę społeczną i techniczną, aktywność gospodarczą oraz finanse jednostek samorządu terytorialnego. W celu ukazania zróżnicowania wewnętrznego regionu, analizie poddano również wybrane dane na poziomie powiatów, gmin, miast i wsi. W publikacji nie mogło również zabraknąć porównania Mazowsza z innymi województwami, co pozwoliło wskazać jego pozycję w kraju.

Oceń opracowanie:

Przekroje: Województwo, regiony, podregiony, powiaty, gminy.

Pliki do pobrania

Do góry