Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kobiety w województwie mazowieckim

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 08.03.2018
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Uchwałą z dnia 8 czerwca 2017 r. ustanowił rok 2018 Rokiem Praw Kobiet. Od 28 listopada 1918 roku, Dekretem Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego o ordynacji wyborczej do Sejmu Ustawodawczego, kobiety posiadają w Polsce prawa wyborcze i czynnie uczestniczą w życiu publicznym kraju. Od lat dwudziestych statystyka społeczna dokumentuje rosnącą rolę kobiet w życiu społecznym, gospodarczym, a także w życiu politycznym.

Z okazji 100-ej rocznicy Dekretu Urząd Statystyczny w Warszawie, chcąc wyrazić uznanie dla roli kobiet jaką odgrywają w życiu społecznym i gospodarczym kraju, przedstawia opinii publicznej opracowanie pt. „Kobiety w województwie mazowieckim”.

Niniejsza publikacja zawiera informacje o ważniejszych zjawiskach i procesach składających się na zróżnicowanie i zmiany sytuacji kobiet w ostatnich latach. Statystyczną charakterystykę kobiet zaprezentowano za pomocą wykresów i kartogramów. Zawierają one w większości dane dotyczące lat 2010—2016 w podziale na województwo mazowieckie i m.st. Warszawę.

Oceń opracowanie:

 

Pliki do pobrania

Do góry