Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30
wrz

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego. Sierpień 2024 r.

Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące w województwie mazowieckim m.in. z zakresu rynku pracy, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci map i kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według sektorów i wybranych sekcji oraz powiatów.
Czytaj dalej
30
wrz

Statystyka Warszawy. Sierpień 2024 r.

Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie m.st. Warszawy m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, przemysłu i budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się atrakcyjną formą graficzną w postaci kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według wybranych sekcji w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej
30
wrz

Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Wrzesień 2024 r.

We wrześniu br. w większości badanych obszarów gospodarki oceny koniunktury formułowane przez przedsiębiorców są pozytywne i zazwyczaj na poziomie zbliżonym do tego notowanego w poprzednim miesiącu. Najbardziej optymistyczne nastroje gospodarcze panują wśród jednostek prowadzących działalność w zakresie informacji i komunikacji. Zauważalną poprawę opinii zanotowano jedynie w gronie podmiotów zajmujących się handlem detalicznym — wzrost wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury o 2,2 w porównaniu z sierpniem br. Tylko opinie wyrażone przez przedsiębiorców z sekcji transport i gospodarka magazynowa są negatywne – spadek wartości wskaźnika o 1,7 w skali miesiąca.
Czytaj dalej
30
wrz

Budżety jednostek samorządu terytorialnego w województwie mazowieckim w 2023 r.

Jednostki samorządu terytorialnego (JST) uzyskały dochody o 4,5% wyższe niż w 2022 r. W tym samym czasie wydatki zwiększyły się o 11,6%. Wynik budżetów jednostek samorządu terytorialnego wyniósł minus 4 772,6 mln zł wobec minus 629,8 mln zł rok wcześniej. Relacja deficytu do dochodów ogółem ukształtowała się na poziomie 8,0%.
Czytaj dalej
  1  2  3  4 
Do góry