Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
5
sier

Produkcja sprzedana przemysłu w okresie pandemii COVID-19 w województwie mazowieckim w 2020 r.

W 2020 r. produkcja sprzedana przemysłu (w cenach stałych) była wyższa w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r. Kwiecień był miesiącem, w którym odnotowano najgłębszy spadek produkcji. Wśród sekcji przemysłu najbardziej obniżyła się produkcja w przetwórstwie przemysłowym.
Czytaj dalej
16
sier

Sytuacja demograficzna województwa mazowieckiego w 2020 r.

Zmiany demograficzne to dziś jedno z największych wyzwań stojących przed rozwijającymi się społeczeństwami i choć głównie wynikają z procesów zachodzących od wielu lat, to ich skutki – zarówno ekonomiczne, jak i społeczne – zaczynamy odczuwać obecnie. Obserwowane trendy w zakresie czynników kształtujących liczbę i strukturę ludności, takich jak: spadek dzietności, wzrost długości życia, tworzenie i rozpad rodzin, przemieszczanie się ludności, determinują rynek pracy, szkolnictwo, ochronę zdrowia, a także wpływają na charakter konsumpcji czy rynek ubezpieczeń społecznych. Można wnioskować, że wraz z postępującymi przemianami demograficznymi, poszerzać się będą obszary życia społeczno-gospodarczego przez nie warunkowane.
Czytaj dalej
23
sier
25
sier

Wybrane dane o podregionach województwa mazowieckiego. II kw. 2021 r. Informacje dla poszczególnych podregionów.

Nomenklatura Jednostek Terytorialnych do Celów Statystycznych opracowana została w oparciu o istniejący zasadniczy trójstopniowy podział kraju na województwa, powiaty i gminy, przy pomocy którego od 1 I 2018 wyodrębnione zostały trzy dodatkowe nieadministracyjne poziomy, w ramach których w Polsce r. funkcjonuje 97 jednostek statystycznych NUTS.
Czytaj dalej
1  2  3    
Do góry