Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
6
gru

Ludność na rynku pracy w województwie mazowieckim – wyniki wstępne NSP 2021

Niniejsza Informacja sygnalna prezentuje wstępne wyniki NSP 2021 w zakresie sytuacji osób na rynku pracy w województwie mazowieckim. Okresem obserwacji był tydzień poprzedzający moment krytyczny spisu, tj. 25–31 marca 2021 r., a badaniem objęto osoby w wieku 15 lat i więcej . W porównaniu z wynikami spisu z 2011 r. zaobserwowano wzrost liczby pracujących o 21,6% oraz spadek liczby bezrobotnych o 62,5%. W kraju w tym samym czasie liczba pracujących wzrosła o 13,8%, a bezrobotnych zmniejszyła się o 68,6%.
Czytaj dalej
6
gru

Warunki mieszkaniowe w województwie mazowieckim – wyniki wstępne NSP 2021

Według wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 warunki mieszkaniowe w województwie mazowieckim uległy poprawie. Liczba mieszkań i budynków wyposażonych w poszczególne instalacje i urządzenia techniczne zwiększyła się w porównaniu z wynikami NSP 2011.
Czytaj dalej
6
gru

Stan i struktura demograficzno-społeczna ludności w województwie mazowieckim – wyniki wstępne NSP 2021

Opracowanie stanowi rozszerzenie zakresu danych opublikowanych w informacjach sygnalnych województwa (z 2 czerwca i 27 września 2022 r.) o nowe (wstępne) informacje (w tym w podziale na powiaty) w zakresie ludności według stanu cywilnego i kraju urodzenia oraz charakterystyki demograficzno-społecznej (osoby według poziomu wykształcenia, osoby z niepełnosprawnością). W opracowaniu przedstawiono również dane na temat gospodarstw domowych oraz cudzoziemców.
Czytaj dalej
Do góry