Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Budownictwo mieszkaniowe w województwie mazowieckim (I–III kwartał 2020 r.)

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
27.10.2020

Między styczniem a wrześniem 2020 r. w województwie mazowieckim oddano do użytkowania 33,3 tys. mieszkań, z czego 51% w Warszawie. Wśród pozostałych mazowieckich miast na prawach powiatu najwięcej mieszkań przekazano w Siedlcach (449), zaś najmniej w Ostrołęce (211).

W województwie mazowieckim mieszkania najczęściej buduje się z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem. Podczas trzech pierwszych kwartałów tego roku ich udział w ogólnej liczbie mieszkań oddanych do użytkowania wyniósł na Mazowszu 77%. W gronie miast na prawach powiatu udział ten kształtował się na poziomie od 24% w Radomiu do 97% w Warszawie

Liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, zmniejszyła się w województwie mazowieckim o 13%. Spośród miast na prawach powiatu wzrost odnotowano tylko w Ostrołęce (o 202%).

W okresie pierwszych trzech kwartałów 2020 r. liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto, zmniejszyła się w województwie o 9%, w Siedlcach o 65%, zaś w Warszawie o 35%. Z kolei w Płocku zaobserwowano największy wśród miast na prawach powiatu wzrost liczby mieszkań, których budowę rozpoczęto (o 522%).

Pliki do pobrania

Płock ...
Płock 1.41 MB
Radom ...
Radom 1.41 MB
Siedlce ...
Siedlce 1.41 MB
Warszawa ...
Warszawa 1.41 MB
Do góry