Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Bezrobotni w dzielnicach Warszawy na koniec IV kwartału 2016 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
13.02.2017

Statystyczny warszawski bezrobotny pochodzi z dzielnicy Praga-Południe, ma 35-44 lata, posiada wykształcenie wyższe, staż pracy poniżej 1 roku i pozostaje bez zatrudnienia dłużej niż 2 lata. W rejestrach osób bezrobotnych przeważają kobiety.

Kobiety zdominowały statystyki bezrobocia w ośmiu dzielnicach Warszawy. Najwyższy odsetek zanotowano w Wilanowie - blisko 61% tamtejszych bezrobotnych stanowiły panie. Przeciwieństwem Wilanowa był Wawer, gdzie 54% osób szukających zatrudnienia to mężczyźni.

Co czwarty bezrobotny warszawiak był w wieku 35-44 lata. Największy udział bezrobotnych z tej grupy wiekowej zaobserwowano na Białołęce (33%), najmniejszy we Włochach (22%).

Wykształcenie wciąż nie daje gwarancji zatrudnienia. Wręcz przeciwnie - największą grupę bezrobotnych stanowiły osoby z wykształceniem wyższym (30%). Drugą najliczniejszą grupą były osoby z wykształceniem gimnazjalnym, podstawowym i niepełnym podstawowym (24%). Z największym udziałem bezrobotnych z wykształceniem wyższym mieliśmy do czynienia w Wilanowie (54%), z najmniejszym na Pradze-Północ (15%).

W rejestrach bezrobotnych najwięcej było osób ze stażem pracy do 1 roku (21%) i ze stażem na rynku pracy 10-20 lat (blisko 18%). Bezrobotni ze stażem do 1 roku byli szczególnie liczni w Śródmieściu (25%). Na przeciwległym krańcu znalazła się Białołęka, gdzie odsetek bezrobotnych z najkrótszym doświadczeniem zawodowym wyniósł 15%.

Pod względem czasu pozostawania bez pracy największe problemy z jej znalezieniem miały osoby bezrobotne dłużej niż 24 miesiące (26% warszawskich bezrobotnych). Z ponad dwuletnim brakiem zatrudnienia zmagało się aż 30% bezrobotnych ze Śródmieścia. Najmniejszy odsetek osób długotrwale bezrobotnych wykazano na Białołęce (18%).

Pliki do pobrania

Do góry