Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

17 maja — Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
17.05.2017

85% gospodarstw domowych województwa mazowieckiego było wyposażonych w przynajmniej jeden komputer z dostępem do internetu. W przypadku mazowieckich przedsiębiorstw bez komputera funkcjonowało zaledwie 4% z nich.

Według danych z 2016 r. najczęściej wybieranym rodzajem podłączenia do internetu w gospodarstwach domowych było łącze szerokopasmowe (78% mazowieckich gospodarstw domowych). Przeważały łącza stacjonarne (60% gospodarstw, tj. o 1,4 p. proc. więcej niż w kraju), natomiast szerokopasmowe łącza mobilne posiadało 45% gospodarstw domowych w województwie (o 9 p. proc. więcej niż w Polsce).

Odsetek osób w wieku 16–74 lata korzystających regularnie (co najmniej raz w tygodniu) z internetu wyniósł na Mazowszu 74% (w kraju 70%). Internet wykorzystywano najczęściej do czytania, pobierania gazet lub czasopism on-line oraz poczty elektronicznej.

Jeśli chodzi o mazowieckie przedsiębiorstwa, to komputer wykorzystywało 96% z nich (w Polsce 95%). Dostęp do internetu posiadało 95% firm z Mazowsza.  

W województwie mazowieckim odnotowano najwyższy w kraju odsetek pracowników wykorzystujących komputer z dostępem do internetu (54%).

Wzrost popularności mediów społecznościowych sprawił, że są one coraz chętniej wykorzystywane w sferze biznesowej. W 2016 r. korzystanie z przynajmniej jednego z mediów społecznościowych deklarowało w województwie mazowieckim 35% przedsiębiorstw (o 10 p. proc. więcej niż w kraju).

Pliki do pobrania

Do góry