Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Jak i gdzie złożyć sprawozdanie

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Pierwszy raz na Portalu Sprawozdawczym

Podczas składania sprawozdania po raz pierwszy prosimy:

gdzie opisane są sprawy techniczne, informacje o logowaniu i wypełnianiu formularza sprawozdania, zakładaniu kont dla dodatkowych użytkowników.

wpisując w oknie logowania tymczasowe dane uwierzytelniające - identyfikator i hasło dostępu otrzymane w piśmie  GUS informującym o obowiązku jego aktywacji

Kto jest zobowiązany do składania sprawozdań

O obowiązku złożenia sprawozdania jednostka zostanie  poinformowana listem wysyłanym na adres e-mail  podany przy zakładaniu konta na Portalu Sprawozdawczym GUS (PS). Podmioty nowopowstałe, które nie korzystały jeszcze z Portalu Sprawozdawczego, otrzymują powiadomienie o pierwszym, nadanym im obowiązku sprawozdawczym w formie listownej, na adres korespondencyjny wskazany podczas rejestracji działalności gospodarczej. Powiadomienie to zawiera opis procedury aktywacji konta w Portalu Sprawozdawczym oraz niezbędne tymczasowe dane uwierzytelniające umożliwiające jej wykonanie.

Lista aktualnych obowiązków sprawozdawczych jest także dostępna po zalogowaniu się na PS. Więcej informacji na stronie GUS: Informacja o przewidywanych obowiązkach sprawozdawczych

Wypełnianie sprawozdań

Jednostki mają obowiązek wypełniania formularza w wersji elektronicznej. W Portalu są udostępnione aplikacje, umożliwiające wypełnienie formularza on-line.

Portal Sprawozdawczy – wejście do systemu.

Pomoc

  • W sprawach technicznych związanych z obsługą Portalu Sprawozdawczego (trudności z aktywacją konta, logowaniem, odzyskiwanie loginów i haseł itp.) prosimy o kontakt:
    • telefoniczny z Infolinią Statystyczną, tel.: 22 279-99-99,
    • lub za pośrednictwem e-mail (lista kontaktowa).
  • w sprawach merytorycznych przy wypełnianiu sprawozdania należy  skontaktować się z osobą z listy osób do kontaktu dla poszczególnych sprawozdań
Do góry