Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zapraszamy na Rodzinny Piknik Spisowy przy Bulwarach Wiślanych w Warszawie!

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
15.07.2021

W ten weekend warto zajrzeć na Bulwary Wiślane w Warszawie, gdzie odbędzie się Rodzinny Piknik Spisowy organizowany przez Urząd Statystyczny w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się  przy Skwerze T. Kahla, tuż obok Warszawskiej Syrenki (Metro Centrum Nauki Kopernik) w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę (16-18.07.2021 r.) w godzinach 12.00 – 18.00.

Piknik to impreza zachęcająca do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, podczas której będzie można wypełnić formularz spisowy z pomocą  przeszkolonych pracowników. Każdy, kto spisze się na miejscu, otrzyma niespodziankę. Dla dzieci i dorosłych przewidziano wiele atrakcji. Zainteresowani historią zobaczą wystawę przedstawiającą 100 lat spisów powszechnych w Polsce. Spragnieni wyzwań będą mogli wziąć udział w konkursach, quizach i grze terenowej z nagrodami. Zainteresowani sprawami społecznymi będą mogli porozmawiać z przedstawicielami organizacji na rzecz osób niepełnosprawnych oraz mniejszości narodowych. 

Najwięcej atrakcji czeka na dzieci w sobotę i niedzielę. Dla nich przewidziano stanowiska zabaw ruchowych (sportowych, tanecznych, tory przeszkód), liczne konkursy, zabawy podwórkowe i inne aktywności. Animatorzy odkryją też przed dziećmi tajemnice tworzenia gigantycznych baniek mydlanych (każdy będzie mógł się nauczyć ich tworzenia), pomogą we własnoręcznym tworzeniu i ozdabianiu ekotoreb, a na życzenie dzieci wymodelują z balonów prawie dowolny kształt. Nie zabraknie stanowiska do malowania twarzy i wykonywania brokatowych tatuaży.

Serdecznie zapraszamy!

Do góry