Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zaangażowanie międzynarodowe polskich przedsiębiorstw – publikacja autorstwa prof. dr. hab. Jerzego Cieślika we współpracy z Urzędem Statystycznym w Warszawie

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
24.06.2019

Publikacja powstała w wyniku współpracy badawczej między Akademią Leona Koźmińskiego a Urzędem Statystycznym w Warszawie. Ukazuje osiągnięty poziom internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw według stanu na koniec 2016 r., na tle zmian, jakie nastąpiły w tej dziedzinie w wyniku transformacji ustrojowej po 1989 roku. W poszczególnych rozdziałach scharakteryzowano rolę kapitału zagranicznego w polskiej gospodarce oraz zaangażowanie kapitałowe polskich przedsiębiorstw za granicą, przeanalizowano strukturę i zróżnicowanie podmiotów prowadzących działalność eksportową, jak również rolę, jaką odgrywa eksport w rozwoju przedsiębiorstw. Sformułowano także wnioski i rekomendacje dotyczące wsparcia umiędzynarodowienia podmiotów krajowych oraz optymalnego wykorzystania obecności firm zagranicznych w Polsce.

Więcej »

Cieślik, J. (2019). Zaangażowanie międzynarodowe polskich przedsiębiorstw. Warszawa: Akademia Leona Koźmińskiego

Do góry