Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Potrzeby informacyjne jednostek samorządu terytorialnego w województwie mazowieckim w 2020 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
16.02.2021

„Badanie potrzeb informacyjnych jednostek samorządu terytorialnego” zrealizowane zostało w grudniu 2020 r. Była to szósta edycja badania, które od 2010 r. przeprowadzane jest co dwa lata. Zaproszenie do wypełnienia ankiety zostało wysłane do 369 jednostek z terenu województwa mazowieckiego: starostw powiatowych, urzędów miast, gmin i dzielnic m.st. Warszawy. Badanie przeprowadzone zostało za pomocą formularza elektronicznego.

Ankieta składała się z 13 pytań (zamkniętych i otwartych). O opinie, w różnym zakresie, poprosiliśmy zarówno jednostki korzystające, jak i niekorzystające z naszych zasobów. Pytania dotyczyły między innymi celów wykorzystania danych, zapotrzebowania na publikacje i opracowania tematyczne, czy zainteresowania szkoleniami organizowanymi przez Urząd Statystyczny w Warszawie.

W badaniu wzięło udział 239 osób, które reprezentowały 169 jednostek samorządu terytorialnego w województwie. Oznacza to, że uzyskaliśmy odpowiedzi od 46% instytucji samorządowych, czyli znacznie mniej niż w poprzednich edycjach. Ankietę wypełnili przedstawiciele 154 urzędów miast i gmin (49%), 10 starostw powiatowych (27%) i 5 urzędów dzielnic Warszawy (28%).

Zobacz poprzedni raport

Do góry