Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Olimpiada Statystyczna

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
07.01.2020

W dniu 4 grudnia 2019 r. w siedzibie Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie odbył się etap okręgowy IV edycji Olimpiady Statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Zawody na Mazowszu objęte zostały patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Wojewody Mazowieckiego.

W zawodach okręgowych wzięło udział 115 uczniów z 44 szkół ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego. Do etapu centralnego zakwalifikowało się 7 uczestników, w tym 3 osoby z najlepszymi wynikami oraz 4 osoby będące w gronie 32 szczęśliwców z kraju zakwalifikowanymi dodatkowo przez Komitet Główny Olimpiady Statystycznej na podstawie Regulaminu OS. 

Laureaci zawodów okręgowych w województwie mazowieckim w IV edycji Olimpiady Statystycznej to: 

1. Miejsce – uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, 

2. Miejsce – uczeń XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica, 

3. Miejsce – uczeń XII Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza,

4. Miejsce – uczeń XL Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi Im. Stefana Żeromskiego,

5. Miejsce – uczeń LXX Liceum Ogólnokształcącego Im. Aleksandra Kamińskiego,

6. Miejsce – uczeń VIII Liceum Ogólnokształcącego Im. Władysława IV,

7. Miejsce – uczeń XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego Im. Mikołaja Kopernika.

Pierwsza trójka laureatów etapu okręgowego, poza kwalifikacją do etapu centralnego, otrzymała także nagrody rzeczowe ufundowane przez Narodowy Bank Polski Odział Okręgowy w Warszawie, Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS, CD Projekt oraz Państwowe Gospodarstwo Leśne „Lasy Państwowe”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim fundatorom nagród, którzy nagradzając wiedzę i wysiłek zwycięzców zawodów okręgowych, pokazali, że są instytucjami przyjaznymi młodym talentom. 

Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie centralnym.


Do góry