Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Konkurs statystyczny „Każdy może być badaczem”. Uroczyste wręczenie nagród laureatom

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
07.06.2017

Dnia 7 czerwca 2017 roku w siedzibie Urzędu Statystycznego w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu na najlepszy projekt edukacyjny z użyciem metody ankietowej „Każdy może być badaczem”.

Konkurs był wyjątkową inicjatywą pedagogiczną, stawiał bowiem przed młodzieżą wyzwania nietypowe z punktu widzenia edukacji gimnazjalnej. Na co dzień uczniowie zapoznają się z efektami pracy naukowców, gotową wiedzą i teoriami, które są często efektem wieloletnich badań.  By wygrać, uczniowie musieli sami wcielić się w rolę badaczy, z odbiorców wiedzy przemienić się w jej producentów. Wymagało to zdobycia umiejętności definiowania i rozwiązywania problemów metodą naukową, precyzyjnego stawiania pytań i hipotez oraz ich samodzielnej weryfikacji przy wykorzystaniu metody ankietowej.

W konkursie wzięło udział 18 zespołów uczniów z 7 gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego. I miejsce w konkursie z wynikiem 30,0 punktów zajęły ex aequo dwie drużyny z Zespołu Szkół Publicznych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach pod opieką p. Justyny Sadowskiej w składzie: Natalia Senator, Karolina Dobrzańska, Julia Czajka oraz Paulina Prygiel, Patrycja Konopka, Aleksandra Sumińska, Weronika Potera. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Do góry