Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Portret migranta. Migracje w m.st. Warszawie w latach 2005-2016

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 14.12.2017
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Warszawa, jako największe miasto Polski, charakteryzuje się wysokim poziomem rozwoju społeczno-gospodarczego. Różnorodny rynek pracy, dostęp do edukacji, służby zdrowia czy kultury stwarzają warunki umożliwiające zapewnienie wysokiego standardu życia mieszkańców. Stąd stolica jest atrakcyjnym celem osób migrujących z całego kraju.

Niniejsze opracowanie jest kontynuacją Portretu migranta. Migracje wewnętrzne w miastach subregionalnych województwa mazowieckiego w latach 2005–2015, w którym przeanalizowano kierunki migracji do/z miast subregionalnych. W tym opracowaniu skupiono się na Warszawie, zbadano skąd pochodzą nowi mieszkańcy stolicy i dokąd przeprowadzają się osoby decydujące się na migracje z tego miasta. Ustalono również, kto najczęściej podejmuje decyzję o zmianie miejsca zamieszkania.

W analizie uwzględniono dane dotyczące migracji wewnętrznych na pobyt stały za lata 2005–2016. Informacje nie obejmują migracji między dzielnicami. Wykorzystano dane zamieszczone w bazie Demografia oraz Banku Danych Lokalnych dostępnych na stronie Głównego Urzędu Statystycznego. 

Oceń opracowanie:

 

Przekroje: m.st. Warszawa, dzielnice m.st. Warszawy

Tagi

warszawa
Do góry