Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
29
kwi

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa mazowieckiego. Marzec 2025 r.

Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące w województwie mazowieckim m.in. z zakresu rynku pracy, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się bogatą formą graficzną w postaci map i kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według sektorów i wybranych sekcji oraz powiatów.
Czytaj dalej
29
kwi

Statystyka Warszawy. Marzec 2025 r.

Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie m.st. Warszawy m.in. z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, przemysłu i budownictwa, handlu oraz cen. Informacja charakteryzuje się atrakcyjną formą graficzną w postaci kartogramów. Wybrane informacje zaprezentowano w przekrojach według wybranych sekcji w układzie PKD 2007.
Czytaj dalej
29
kwi

Koniunktura gospodarcza w województwie mazowieckim. Kwiecień 2025 r.

W kwietniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w większości sektorów wskazuje na stabilizację lub poprawę koniunktury w gospodarce. W porównaniu z poprzednim miesiącem największa poprawa koniunktury wystąpiła w zakwaterowaniu i gastronomii, wzrost wskaźnika o 7,2. Jedynie w sekcji przetwórstwo przemysłowe odnotowano spadek wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury, o 2,1 w skali miesiąca. Jednostki z sekcji zakwaterowanie i gastronomia (plus 20,6) oceniają koniunkturę najbardziej korzystnie, a wartość wskaźnika jest powyżej średniej długookresowej (minus 0,2). Pesymistyczne oceny formułują tylko podmioty prowadzące handel detaliczny (minus 0,9), a wartość wskaźnika jest poniżej średniej długookresowej (plus 0,6).
Czytaj dalej
29
kwi

Popyt na pracę w województwie mazowieckim w 2024 r.

Na koniec 2024 r. w województwie odnotowano 24,3 tys. wolnych miejsc pracy, tj. o 6,2% mniej niż rok wcześniej. Miejsc pracy, które powstały w ciągu 2024 r. było więcej w porównaniu z 2023 r. o 19,2%, a stanowisk zlikwidowanych mniej o 5,5%. Na jedno zlikwidowane miejsce pracy przypadało nieco więcej niż dwa miejsca nowo utworzone.
Czytaj dalej
  1  2  3  4  5  6    
Do góry