Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Konferencja prasowa "Słaba płeć? Nic z tych rzeczy! Kobiety z Warszawy i Mazowsza w statystycznym zwierciadle"

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
09.03.2018

Urząd Statystyczny w Warszawie uczcił Dzień Kobiet konferencją prasową, na której zaprezentowano najnowsze dane o sytuacji mieszkanek stolicy i województwa mazowieckiego.

Podczas spotkania, które odbyło się 8 marca 2018 r., dziennikarze mieli możliwość zapoznać się z aktualnymi informacjami statystycznymi na temat m.in. życia rodzinnego, kariery zawodowej, wynagrodzeń oraz aspiracji edukacyjnych warszawskich i mazowieckich kobiet. Przedstawione zostały też analizy dotyczące stanu zdrowia i aktywności pań w klubach sportowych.

W konferencji wzięli udział dziennikarze z redakcji: TVP 3 Warszawa, Radia Eska, Gazety Polskiej Codziennie, Radia Kolor, Radia Plus, Radia dla Ciebie oraz Radia Warszawa.

Informacje przedstawione podczas konferencji zostały wykorzystane przez TVP 3 Warszawa w materiale Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego. Przedstawiciel Urzędu Statystycznego został też zaproszony do udziału w rozmowie na żywo, której tematem była sytuacja kobiet w Warszawie.

Dane statystyczne wykorzystane podczas konferencji pochodzą z publikacji „Kobiety w województwie mazowieckim” przygotowanej z myślą o uczczeniu Roku Praw Kobiet. 

Do góry