Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Konferencja prasowa „Cała prawda o spisie powszechnym na Mazowszu”

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
16.04.2021

W związku z prowadzonym od 1 kwietnia 2021 r. Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021)  w przestrzeni medialnej pojawiło się wiele pytań, wątpliwości i fałszywych informacji. Dlatego w trosce o rzetelność danych spisowych i równy dostęp mieszkańców Mazowsza do informacji, Urząd Statystyczny w Warszawie zorganizował 12 kwietnia 2021 r. konferencję prasową on-line.

W trakcie konferencji prasowej zaprezentowano odpowiedzi na najczęściej pojawiające się w mediach i Internecie pytania, wątpliwości i obawy dotyczące spisu. W imieniu Urzędu Statystycznego w Warszawie wypowiadali się:
- Agnieszka Ajdyn, Zastępca Dyrektora Urzędu Statystycznego w Warszawie,
- Tomasz Zegar, Kierownik Mazowieckiego Ośrodka Badań Regionalnych.

W drugiej części spotkania odpowiadano na pytania dziennikarzy. W spotkaniu on-line wzięli przedstawiciele mediów regionalnych i ogólnopolskich, m.in.: Radia ESKA, Radia Plus, Radia VOX FM, Meloradia, Portalu Płock, Dziennika Gazety Prawnej, Infor.pl oraz Portalu Samorządowego.

Po zakończeniu konferencji prasowej przedstawiciele Urzędu Statystycznego udzielili oddzielnych wypowiedzi nt. NSP 2021 dla:
- TVP3 Warszawa (Telewizyjny Kurier Warszawski),
- Polskiego Radia RDC (Jest sprawa).

Do góry