Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Cykl konferencji prasowych nt. migracji i infrastruktury - podsumowanie

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
31.10.2017

W październiku 2017 r. odbył się cykl konferencji prasowych, których tematami były krajowe migracje mieszkańców miast subregionalnych Mazowsza oraz rozwój infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej województwa mazowieckiego w kontekście procesów demograficznych.

Podczas spotkań zorganizowanych w Ciechanowie, Płocku, Ostrołęce, Radomiu i Siedlcach omówiono wnioski z dwóch opracowań przygotowanych przez Urząd Statystyczny w Warszawie:

Pierwsza z analiz jest próbą stworzenia "Portretu mazowieckiego migranta", czyli znalezienia odpowiedzi na pytanie kim są mieszkańcy miast subregionalnych Mazowsza decydujący się na przeprowadzkę i dokąd wyjeżdżają. W opracowaniu uwzględniono dane dla miast subregionalnych województwa mazowieckiego dotyczące migracji wewnętrznych na pobyt stały za lata 2005–2015

W drugim opracowaniu Urząd Statystyczny w Warszawie przyjrzał się zmianom w ruchu ludnościowym i zestawił je z rozwojem sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w gminach województwa mazowieckiego.

W konferencjach wzięli udział dziennikarze z regionalnych redakcji m.in.: TVP Warszawa, Polskiej Agencji Prasowej, Radia dla Ciebie, Radia Eska, Radia RMF MAXXX, lokalnych serwisów informacyjnych i portali internetowych oraz przedstawiciele jednostek samorządowych.

Bardzo dziękujemy dziennikarzom obecnym na spotkaniach oraz wszystkim, którzy skorzystali z naszych opracowań.

Do góry