Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zakupy do szkoły – co będzie droższe, a co tańsze niż rok temu?

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30.08.2018

Większość artykułów szkolnych w Warszawie i w województwie mazowieckim jest droższa niż rok temu. Potaniały za to komputery przenośne, tablety i drukarki wielofunkcyjne.

Taki wniosek płynie z analizy cen 22 produktów wybranych jako reprezentanci poszczególnych kategorii artykułów szkolnych oferowanych w stolicy i na Mazowszu.

W przypadku Mazowsza najbardziej znaczący wzrost cen dotyczył: czytnika e-booków (o 16%), słownika polsko-angielskiego (o 14%), kursu języka obcego (o 10%) oraz półbutów dziecięcych skóropodobnych (o 9%). Tańszy niż przed rokiem był na Mazowszu m.in.: tablet multimedialny (o 20%), urządzenie wielofunkcyjne - drukarka/kopiarka/skaner (o 11%) oraz 96-kartkowy brulion (o 5%).

Podobne zmiany cen miały miejsce w Warszawie, z tym że słownik polsko-angielski podrożał nieco bardziej niż czytnik e-booków (odpowiednio o 20% i 19%). W stolicy droższy niż rok temu był też m.in. kalkulator elektroniczny (o 11%) oraz bluza dziecięca (o 10%). Najbardziej potaniały za to: tablet multimedialny (o 41%), komputer przenośny typu „notebook” (o 20%), spódnica dziewczęca (o 16%) oraz kredki (o 13%).

Na podobnym poziomie, co rok temu, pozostała w województwie mazowieckim cena kredek szkolnych. W Warszawie nie uległy zmianie ceny: biletu wstępu dla dziecka na basen kryty, dwudaniowego obiadu w stołówce szkolnej oraz ołówka w oprawie drewnianej.

Porównanie dotyczy cen z lipca 2018 r. w stosunku do cen z lipca 2017 r.

Pliki do pobrania

Do góry