Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Turystyka w IV kwartale 2016 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
24.03.2017

Z bazy noclegowej województwa mazowieckiego skorzystało w IV kwartale 2016 r. prawie 1,12 mln turystów. Zdecydowana większość z nich zatrzymała się w Warszawie.

Pozycja stolicy jako turystycznego centrum Mazowsza pozostaje niezagrożona. W IV kwartale 2016 r. Warszawa była punktem docelowym dla 73% turystów ogółem i dla 92% zagranicznych.

Obcokrajowcy stanowili 29% ogółu turystów w województwie. Mazowsze odwiedzali przede wszystkim obywatele Wielkiej Brytanii (9% ogółu turystów zagranicznych), Niemiec (8%), USA (6%) oraz Ukrainy (6%). Podobnie wyglądała statystyka w Warszawie. Co dziesiąty zagraniczny turysta przyjechał do stolicy z Wielkiej Brytanii, kolejni byli Niemcy (8%) i Amerykanie (7%).

Liczba noclegów udzielonych w województwie w IV kwartale 2016 r. wyniosła 1,9 mln. Jedna trzecia tej liczby to zasługa gości z zagranicy.

Przeciętny pobyt turysty – zarówno w województwie, jak i w Warszawie – trwał 1,7 dnia.

Pliki do pobrania

Do góry