Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Turystyka w I kwartale 2017 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
22.06.2017

W I kwartale 2017 r. mazowieckie obiekty noclegowe przyjęły 1,04 mln gości. Obcokrajowcy stanowili 27% turystów odwiedzających Mazowsze.

Jako cel podróży Warszawa w dalszym ciągu pozostawała bezkonkurencyjna na Mazowszu. W stolicy zatrzymało się 71% turystów ogółem i 87% gości z zagranicy.

Wśród obcokrajowców przyjeżdżających na Mazowsze najwięcej było Brytyjczyków (11% ogółu turystów zagranicznych), Niemców (10%), Ukraińców (7%) oraz Amerykanów (6%). W przypadku Warszawy wyglądało to niemal identycznie: na pierwszym miejscu ponownie znaleźli się obywatele Zjednoczonego Królestwa (11%), potem byli Niemcy (9%), Amerykanie (6%) i Ukraińcy (6%).

W I kwartale 2017 r. w województwie mazowieckim udzielono 1,78 mln noclegów (w tym 31% turystom zagranicznym). Największą popularnością cieszyły się hotele, a stopień ich obłożenia sięgał w Warszawie 66%, zaś w województwie 57%.

Średni czas pobytu turystycznego – zarówno w województwie, jak i w stolicy – wyniósł 1,7 dnia.

Pliki do pobrania

Do góry