Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Spis próbny w gminie Lesznowola – można się już spisać przez telefon!

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
07.04.2020

W gminie Lesznowola i w 15 innych gminach w Polsce przez cały kwiecień trwa spis próbny, czyli próba generalna przed zaplanowanym na 2021 rok Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań. Od 8 kwietnia pomocą spisywanym mieszkańcom będą służyć ankieterzy telefoniczni.

Wywiad telefoniczny jest drugą, uzupełniającą metodą udziału w spisie (podstawowa i najważniejsza to  samospis internetowy). Jeśli ktoś z mieszkańców gminy nie ma dostępu do Internetu lub też ze względu na zaawansowany wiek lub stan zdrowia nie może wypełnić samodzielnie formularza internetowego, powinien skontaktować się z infolinią statystyczną. Poprzez kontakt z konsultantem można umówić się na telefoniczne wypełnienie formularza spisowego w dogodnym terminie. Wywiad telefoniczny zostanie przeprowadzony przez rachmistrza telefonicznego, który jest pracownikiem Urzędu Statystycznego w Warszawie. Rachmistrzowie telefoniczni mogą również zadzwonić do Państwa bez wcześniejszego umówienia się na wywiad telefoniczny. Tożsamość rachmistrza można sprawdzić również za pośrednictwem infolinii spisowej. Nr infolinii spisowej: 22 279 99 99 wew. 8.

Najwygodniejszą i główną metodą spisową pozostaje jednak samodzielne spisanie się przez Internet. Specjalna aplikacja jest dostępna na stronie spis.gov.pl i będzie działać od 1 do 30 kwietnia. Logowanie do aplikacji jest intuicyjne, bezpieczne i możliwe z komputera oraz telefonu komórkowego posiadającego połączenie z Internetem.

Mieszkańców gminy Lesznowola nie będą odwiedzać tradycyjni rachmistrzowie spisowi. W obliczu epidemii koronawirusa spis próbny został ograniczony do dwóch bezpiecznych dla mieszkańców metod: samospisu internetowego i spisu telefonicznego, które wykluczają konieczność bezpośredniego kontaktu z innymi osobami.

Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną zapewniają pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane zebrane od respondentów są objęte tajemnicą statystyczną - będą należycie i starannie zabezpieczone.

Lesznowola liczy się dla Polski.

Więcej informacji na stronie: spis.gov.pl

Do góry