Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rynek pracy we wrześniu 2018 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
26.10.2018

Stopa bezrobocia spadła zarówno w stolicy, jak i w województwie mazowieckim. W Warszawie wynosi ona już tylko 1,6%. O jeden procent obniżyło się przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w Warszawie wyniosła we wrześniu 1,6% i obniżyła się o 0,7 p. proc. w skali roku. Dla województwa mazowieckiego wskaźnik ten wyniósł 4,9% i obniżył się o 1,0 p. proc. w skali roku. Zarówno dla Warszawy, jak i dla województwa, stopa bezrobocia zmniejszyła się o 0,1 p. proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Warszawie wyniosła 21 tys., zaś w województwie 137 tys. Tym samym zmniejszyła się odpowiednio o 27% i o 16% w skali roku.

Do warszawskich urzędów pracy zgłoszono we wrześniu 3 tys. ofert pracy (mniej o 54% niż przed rokiem i o 31% niż przed miesiącem), zaś w województwie mazowieckim 15 tys. (mniej o 39% niż przed rokiem i o 23% niż przed miesiącem). Na jedną ofertę pracy przypadało w stolicy 9 bezrobotnych, podczas gdy w województwie mazowieckim 13.

Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w Warszawie wyniosło we wrześniu 1066 tys. (spadek o 0,1% w porównaniu z sierpniem), natomiast w województwie 1498 tys. (bez zmian).

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w Warszawie wyniosło we wrześniu 5968 zł i zmniejszyło się o 1% w skali miesiąca. Jednoprocentowy spadek zanotowano również w przypadku przeciętnego wynagrodzenia brutto liczonego dla całego województwa. Wyniosło ono 5637 zł i było przeciętnie o 331 zł niższe niż w Warszawie.

Do góry