Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rynek pracy w październiku 2018 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30.11.2018

Stopa bezrobocia w Warszawie to już tylko 1,5%. Zarówno w stolicy, jak i w województwie, wzrosło przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w Warszawie wyniosła w październiku 1,5% i obniżyła się o 0,6 p. proc. w skali roku. Dla województwa mazowieckiego wskaźnik ten wyniósł 4,8% i w skali roku obniżył się o 0,8 p. proc. Zarówno dla Warszawy, jak i dla województwa, stopa bezrobocia zmniejszyła się o 0,1 p. proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem.

W końcu października liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Warszawie wyniosła 20 tys., a w województwie 134 tys. i zmniejszyła się odpowiednio o 25% i o 13% w skali roku.

Do warszawskich urzędów pracy zgłoszono w październiku 4 tys. ofert pracy (mniej o 53% niż przed rokiem i więcej o 27% niż przed miesiącem), zaś w województwie mazowieckim 17 tys. (mniej o 30% niż przed rokiem i więcej o 14% niż przed miesiącem). Na jedną ofertę pracy przypadało w stolicy 8 bezrobotnych, podczas gdy w województwie mazowieckim 13.

Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w Warszawie wyniosło w październiku 1066 tys. (bez zmian w stosunku do poprzedniego miesiąca), a w województwie 1496 tys. (spadek o 0,1%).

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w Warszawie w październiku 2018 r. wyniosło 6366 zł i zwiększyło się o 7% w skali miesiąca. Nieco mniejszy wzrost (o 5%) zanotowano w przypadku przeciętnego wynagrodzenia brutto liczonego dla całego województwa. Wyniosło ono 5939 zł i było przeciętnie o 427 zł niższe niż w Warszawie.

Pliki do pobrania

Do góry