Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rynek pracy w marcu 2019 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
29.04.2019

W Warszawie stopa bezrobocia pozostała na poziomie z lutego, w województwie nieco spadła. Kilkuprocentowy wzrost zanotowano w przypadku wynagrodzeń brutto w sektorze przedsiębiorstw.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w Warszawie wyniosła w marcu 1,5% i obniżyła się o 0,4 p. proc. w skali roku. Dla województwa mazowieckiego wskaźnik ten wyniósł 4,9% i obniżył się o 0,6 p. proc. w skali roku. W Warszawie stopa bezrobocia nie zmieniła się w porównaniu z poprzednim miesiącem, w województwie spadła o 0,1 p. proc.

W końcu marca liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Warszawie wyniosła 20 tys., a w województwie 139 tys. i zmniejszyła się odpowiednio o 22% i o 10% w skali roku.

Do warszawskich urzędów pracy zgłoszono w marcu 3 tys. ofert pracy (mniej o 45% niż przed rokiem i więcej o 3% niż przed miesiącem), zaś w województwie mazowieckim 16 tys. (mniej o 25% niż przed rokiem i więcej o 4% w stosunku do poprzedniego miesiąca). W końcu miesiąca na jedną ofertę pracy przypadało w stolicy 13 bezrobotnych, podczas gdy w województwie mazowieckim 17.

Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w Warszawie wyniosło w marcu 1080 tys., a w województwie 1525 tys. (w obu przypadkach wzrost o 0,2% w stosunku do poprzedniego miesiąca).

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w Warszawie w marcu wyniosło 6814 zł i zwiększyło się o 9% w skali miesiąca. Wzrosło również przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw liczone dla całego województwa (o 7%) – wyniosło ono 6311 zł i było przeciętnie o 503 zł niższe niż w stolicy.

Pliki do pobrania

Do góry