Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rynek pracy w lutym 2020 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30.03.2020

W lutym stopa bezrobocia i przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw utrzymały się w Warszawie i w województwie mazowieckim na poziomie ze stycznia. Spadła natomiast liczba ofert zatrudnienia zgłaszanych do urzędów pracy.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w Warszawie wyniosła w lutym 1,3% i obniżyła się o 0,2 p. proc. w skali roku. Dla województwa mazowieckiego wskaźnik ten wyniósł 4,6% i obniżył się o 0,4 p. proc. w skali roku. W porównaniu z poprzednim miesiącem zarówno w Warszawie, jak i w województwie, stopa bezrobocia nie zmieniła się.

W końcu lutego liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Warszawie wyniosła 18 tys., a w województwie 130 tys. i zmniejszyła się o 9% w skali roku.

Do warszawskich urzędów pracy zgłoszono w lutym 3 tys. ofert pracy (mniej o 5% niż przed rokiem i o 25% niż przed miesiącem), zaś w województwie mazowieckim 15 tys. (mniej o 5% niż przed rokiem i o 9% w stosunku do poprzedniego miesiąca). W końcu miesiąca na jedną ofertę pracy przypadało w stolicy 13 bezrobotnych, podczas gdy w województwie mazowieckim 17.

Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w Warszawie wyniosło w lutym 1098 tys. (spadek o 0,1% w stosunku do poprzedniego miesiąca), a w województwie 1551 tys. (bez zmian w skali miesiąca).

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w Warszawie wyniosło w lutym 6646 zł i zmniejszyło się o 0,4% w skali miesiąca. Bez zmian pozostało za to miesięczne wynagrodzenie brutto liczone dla całego województwa – wyniosło 6284 zł i było przeciętnie o 362 zł niższe niż w stolicy.

Pliki do pobrania

Do góry