Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rynek pracy w listopadzie 2019 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
02.01.2020

W Warszawie i w województwie mazowieckim stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie z października. Spadło natomiast przeciętne wynagrodzenie brutto liczone zarówno dla stolicy, jak i dla całego Mazowsza.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w Warszawie wyniosła w listopadzie 1,3% i obniżyła się o 0,2 p. proc. w skali roku. Dla województwa mazowieckiego wskaźnik ten wyniósł 4,3% i obniżył się o 0,5 p. proc. w skali roku. W porównaniu z poprzednim miesiącem zarówno w Warszawie, jak i w województwie, stopa bezrobocia nie zmieniła się.

W końcu listopada liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Warszawie wyniosła 18 tys., a w województwie 122 tys. i zmniejszyła się odpowiednio o 11% i o 10% w skali roku.

Do warszawskich urzędów pracy zgłoszono w listopadzie 3 tys. ofert pracy (mniej o 15% niż przed rokiem i o 13% niż przed miesiącem), zaś w województwie mazowieckim 12 tys. (mniej o 25% niż przed rokiem i o 16% w stosunku do poprzedniego miesiąca). W końcu miesiąca na jedną ofertę pracy przypadało w stolicy 11 bezrobotnych, podczas gdy w województwie mazowieckim 15.

Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w Warszawie w listopadzie wyniosło 1091 tys. (wzrost o 0,5% w stosunku do poprzedniego miesiąca), a w województwie 1536 tys. (wzrost o 0,3%).

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w Warszawie wyniosło w listopadzie 6454 zł i zmniejszyło się o 3,5% w skali miesiąca. Zmniejszyło się również miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw liczone dla całego województwa (o 2,8%) – wyniosło 6098 zł i było przeciętnie o 356 zł niższe niż w stolicy.

Do góry