Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rynek pracy w lipcu 2019 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
29.08.2019

Stopa bezrobocia w Warszawie i w województwie mazowieckim utrzymała się na poziomie z czerwca. Niewielki spadek zanotowano natomiast w przypadku przeciętnego wynagrodzenia brutto.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w Warszawie wyniosła w lipcu 1,4% i obniżyła się o 0,3 p. proc. w skali roku. Dla województwa mazowieckiego wskaźnik ten wyniósł 4,5% i obniżył się w skali roku o 0,5 p. proc. W porównaniu z czerwcem zarówno w Warszawie, jak w województwie, stopa bezrobocia nie zmieniła się.

W końcu lipca liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Warszawie wyniosła 18 tys., a w województwie 126 tys. i zmniejszyła się odpowiednio o 17% i o 10% w skali roku.

Do warszawskich urzędów pracy zgłoszono w lipcu 4 tys. ofert pracy (mniej o 24% niż przed rokiem i więcej o 11% niż przed miesiącem), zaś w województwie mazowieckim 14 tys. (mniej o 19% niż przed rokiem i mniej o 2% w stosunku do poprzedniego miesiąca). W końcu miesiąca na jedną ofertę pracy przypadało w stolicy 9 bezrobotnych, podczas gdy w województwie mazowieckim 14.

Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w Warszawie wyniosło w lipcu 1084 tys. (wzrost o 0,4% w stosunku do poprzedniego miesiąca), zaś w województwie 1530 tys. (wzrost o 0,3%).

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w Warszawie wyniosło w lipcu 6393 zł i zmniejszyło się o 0,4% w skali miesiąca. Spadło również przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw liczone dla całego województwa (o 0,9%) – wyniosło 6037 zł i było przeciętnie o 356 zł niższe niż w stolicy.

Pliki do pobrania

Do góry