Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rynek pracy w lipcu 2017 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
29.08.2017

Mimo wakacji sytuacja na mazowieckim rynku pracy pozostała stabilna. Stopa bezrobocia rejestrowanego w Warszawie i województwie mazowieckim pozostała na identycznym poziomie, jak w czerwcu br., wynosząc odpowiednio 2,5% i 6,3%.

W stosunku do lipca ubiegłego roku widoczny był dalszy spadek stopy bezrobocia: w stolicy o 0,6 p. proc., zaś na Mazowszu o 1,3 p. proc. Wciąż bardzo wyraźne pozostaje zróżnicowanie wskaźników w skali województwa: z Warszawą kontrastował powiat szydłowiecki borykający się z najwyższą w kraju stopą bezrobocia (26%).

W końcu lipca 2017 r. liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Warszawie wyniosła ponad 30 tys., zaś w województwie ponad 167 tys. Wskaźniki te zmniejszyły się odpowiednio o blisko 19% i o ponad 16% w stosunku do lipca 2016 r. Wśród ogółu zarejestrowanych bezrobotnych zarówno w stolicy, jak i w województwie, przeważały kobiety (odpowiednio 51% i 52%).

Do warszawskich urzędów pracy zgłoszono w lipcu 2017 r. ponad 6 tys. ofert pracy (o 1% więcej niż przed rokiem), zaś w województwie mazowieckim blisko 21 tys. (o 28% więcej niż przed rokiem). Na jedną ofertę pracy przypadało w stolicy 8 bezrobotnych (przed rokiem 9), podczas gdy w województwie mazowieckim  12 (przed rokiem 19 osób).

Do góry