Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Podmioty z kapitałem zagranicznym w województwie mazowieckim w 2015 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
29.03.2017

Niemal 39% firm z kapitałem zagranicznym zarejestrowanych w Polsce miało siedzibę na Mazowszu. Najwięcej inwestycji napłynęło z Francji i Holandii.

Podmioty z udziałem kapitału zagranicznego, które miały siedzibę w województwie mazowieckim, stanowiły w 2015 r. blisko 39% wszystkich podmiotów z kapitałem zagranicznym w Polsce. Mazowsze skumulowało niemal połowę kapitału zagranicznego ulokowanego w kraju.

Zdecydowana większość firm z kapitałem zagranicznym (82%) miała swoją siedzibę w Warszawie. Firmy z warszawskim adresem odpowiadały za 87% wartości kapitału zagranicznego w województwie mazowieckim.

W porównaniu z 2014 r. liczba podmiotów z kapitałem zagranicznym zmniejszyła się: w województwie mazowieckim o 291, w Warszawie o 223. Zwiększyła się natomiast liczba pracujących w takich firmach: w województwie o 12 tys. osób, zaś w Warszawie o 9 tys.

Najwięcej przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym prowadziło działalność związaną z handlem, naprawą pojazdów samochodowych oraz obsługą rynku nieruchomości.

Ulokowany w województwie mazowieckim kapitał zagraniczny pochodził przede wszystkim z krajów Unii Europejskiej. Najaktywniejsze kraje to Francja (24% kapitału zagranicznego w województwie, 23% kapitału zagranicznego w Warszawie) i Holandia (odpowiednio 21% i 22%).

Pliki do pobrania

Do góry