Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Co wiemy o mazowieckich dzieciach? Nowa publikacja Urzędu Statystycznego w Warszawie

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
01.06.2018

Osoby w wieku 0-18 lat stanowiły jedną piątą województwa mazowieckiego. Na wsi odsetek dzieci i młodzieży (21%) był nieco wyższy niż w miastach (19%). Mazowieccy statystycy przygotowali szczegółowe opracowanie na temat dzieci i młodzieży w naszym województwie.

Najnowsza edycja publikacji „Dzieci w województwie mazowieckim” to efekt szerokiego spektrum badań statystycznych statystyki publicznej obejmujących również źródła pozastatystyczne. Przedstawione w 6 częściach publikacji informacje dotyczą: zjawisk demograficznych, miejsca dziecka w rodzinach naturalnych i innych jej formach zastępczych, sytuacji rodzin z dziećmi na utrzymaniu, opieki społecznej, stanu zdrowia i opieki medycznej, edukacji i wychowania, kultury i wypoczynku, zagrożeń zdrowia i życia, a także przewidywanych do 2050 r. zmian w liczbie i strukturze dzieci i młodzieży.

Do góry