Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Budownictwo mieszkaniowe w województwie mazowieckim w 2019 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
23.01.2020

W 2019 r. w województwie mazowieckim oddano do użytkowania 43103 mieszkania, z czego połowę w Warszawie. W porównaniu z 2018 r. liczba wybudowanych lokali mieszkalnych na Mazowszu była wyższa o 5%, natomiast w stolicy spadła o 8%.

Poza Warszawą najwięcej mieszkań przekazano w powiatach: wołomińskim (2617)  i piaseczyńskim (2210). Najsłabiej pod tym względem wypadły za to powiaty: żuromiński (39) i lipski (66). 

Najwięcej mieszkań wybudowano z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem. W województwie mazowieckim ich udział w ogólnej liczbie mieszkań oddanych do użytkowania wyniósł 76%, a w Warszawie 96%. Mieszkań oddanych do użytkowania przez inwestorów indywidualnych w województwie było 22%, zaś w stolicy 3%.

W porównaniu z 2018 r. liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, zmniejszyła się zarówno w województwie mazowieckim, jak i w Warszawie: odpowiednio o 4% i 11 %. Spadła również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto — w województwie o 2%, w Warszawie o 8%. 

Pliki do pobrania

Do góry