Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Budownictwo mieszkaniowe w województwie mazowieckim I-III kw. 2019 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
23.10.2019

W okresie trzech kwartałów 2019 r. w województwie mazowieckim oddano do użytkowania 30,2 tys. mieszkań, z czego 50% w Warszawie. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku liczba nowych mieszkań wzrosła w województwie o 5%, natomiast w Warszawie spadła o 10%. 

Poza Warszawą najwięcej mieszkań oddano do użytku w powiatach: wołomińskim (1789) i piaseczyńskim (1687). Natomiast najmniej lokali powstało w powiatach: żuromińskim (28) i lipskim (44). 

W okresie dziewięciu miesięcy 2019 r. najwięcej było mieszkań wybudowanych z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem: w województwie mazowieckim ich udział w ogólnej liczbie mieszkań oddanych do użytkowania wyniósł 75%, a w Warszawie 95%. Mieszkań oddanych do użytkowania przez inwestorów indywidualnych w województwie było 23%, a w stolicy 3%.

Liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym zmniejszyła się w województwie o 4% (w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku), zaś w Warszawie o 9%. Zmniejszyła się również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto — w województwie o 10%, w Warszawie o 12%. 

Do góry