Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Bezrobotni zarejestrowani w dzielnicach Warszawy w końcu IV kwartału 2018 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
21.02.2019

Wśród zarejestrowanych bezrobotnych w Warszawie przeważały kobiety. Statystyczny bezrobotny pochodził z Pragi-Południe, miał 35-44 lata, posiadał wykształcenie wyższe, staż pracy do 1 roku i pozostawał bez pracy dłużej niż 24 miesiące.

Bezrobotne kobiety przeważały w 7 dzielnicach Warszawy, najbardziej w Wilanowie (60%). Natomiast najwięcej bezrobotnych mężczyzn było na Targówku i Żoliborzu (po 54%).

Co czwarty bezrobotny miał 35-44 lata. Największy udział osób w tym wieku wśród ogółu bezrobotnych w dzielnicy odnotowano na Ursynowie (34%), zaś najmniejszy we Włochach (22%).

Problemy ze znalezieniem pracy miały zarówno osoby po studiach, jak i z najniższym wykształceniem. Największą grupę bezrobotnych stanowiły osoby z wykształceniem wyższym (33%) oraz gimnazjalnym, podstawowym i niepełnym podstawowym (23%). Z największym udziałem osób z wykształceniem wyższym mieliśmy do czynienia w Wilanowie (57%), zaś z najmniejszym na Pradze-Północ (16%).

Wśród bezrobotnych dominowały osoby ze stażem pracy do 1 roku (23%). Największy udział bezrobotnych z doświadczeniem zawodowym krótszym niż rok zanotowano na Pradze-Północ (28%), najmniejszy na Białołęce (17%).

Pod względem czasu pozostawania bez pracy największe problemy z jej znalezieniem miały osoby pozostające bez pracy dłużej niż 24 miesiące (21%). Największy udział osób szukających pracy dłużej niż 2 lata zaobserwowano w Śródmieściu (27%), zaś najmniejszy na Białołęce (13%).

Pliki do pobrania

Do góry