Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Bezrobotni zarejestrowani w dzielnicach Warszawy w końcu IV kw. 2015 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
29.01.2016

Statystyczny bezrobotny Warszawiak jest mężczyzną w wieku 35-44 lat z wykształceniem wyższym. Bez pracy pozostaje ponad 2 lata, to dłużej niż wynosi jego staż na rynku pracy.

Na koniec grudnia 2015 r. spośród ogółu bezrobotnych w Warszawie najwięcej z nich zarejestrowano w dzielnicach: Praga-Południe (ponad 12%), Mokotów (ponad 11%) i Wola (ponad 10%). Natomiast najmniej bezrobotnych odnotowano w Wilanowie (blisko 1%), Wesołej (ponad 1%) i Rembertowie (blisko 2%).

Prawie co czwarty bezrobotny był w wieku 35-44 lata. Problemy ze znalezieniem pracy miały zarówno osoby z wykształceniem wyższym, jak i najniższym. Osoby z wykształceniem wyższym stanowiły ponad 28% bezrobotnych, a ich największy udział wśród ogólnej liczby bezrobotnych odnotowano w dzielnicy Wilanów (ponad 53%). Osoby z wykształceniem gimnazjalnym, podstawowym i niepełnym podstawowym stanowiły blisko 24% ogółu zarejestrowanych bezrobotnych.

W grupie bezrobotnych dominowały osoby ze stażem pracy do 1 roku (blisko 21%) oraz ze stażem 10- 20 lat (blisko 17%). Udział bezrobotnych ze stażem do 1 roku wśród ogółu bezrobotnych w dzielnicy największy był w Śródmieściu (blisko 27%), najmniejszy na Białołęce (ponad 15%).

Największe problemy ze znalezieniem pracy miały osoby pozostające bez pracy dłużej niż 24 miesiące (blisko 25%). Udział bezrobotnych pozostających bez pracy dłużej niż 24 miesiące wśród ogółu bezrobotnych w dzielnicy największy był w Śródmieściu (ponad 29%), a najmniejszy w Rembertowie (ponad 8%).

Pliki do pobrania

Do góry