Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Bezrobotni w dzielnicach Warszawy w II kwartale 2016 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
14.09.2016

Najwięcej bezrobotnych było zarejestrowanych w dzielnicy Praga-Północ (blisko 37 bezrobotnych na 1000 ludności), a najmniej w Wilanowie (ponad 11). Przeważały bezrobotne kobiety, których najwięcej było na Białołęce (ponad 56%), natomiast najwięcej bezrobotnych mężczyzn było w dzielnicy Wawer (blisko 55%).

Problemy ze znalezieniem pracy miały zarówno osoby z wykształceniem wyższym, jak i najniższym.

Największe grupy bezrobotnych stanowiły osoby z wykształceniem wyższym (blisko 29%) oraz gimnazjalnym, podstawowym i niepełnym podstawowym (ponad 24%). Największy udział bezrobotnych z wykształceniem wyższym wśród ogółu bezrobotnych w dzielnicy był w Wilanowie (54%), najmniejszy na Pradze-Północ (blisko 14%).

W grupie bezrobotnych dominowały osoby ze stażem pracy do 1 roku (blisko 22%) i ze stażem na rynku pracy 1-5 oraz 10-20 lat (po blisko 17%). Największy udział bezrobotnych ze stażem do 1 roku wśród ogółu bezrobotnych w dzielnicy był w Śródmieściu (ponad 26%), najmniejszy w Wesołej (blisko 16%).

Największe problemy ze znalezieniem pracy miały osoby pozostające bez niej dłużej niż 24 miesiące (blisko 25%). Największy udział bezrobotnych pozostających bez pracy dłużej niż 24 miesiące wśród ogółu bezrobotnych w dzielnicy był w Śródmieściu (ponad 28%), najmniejszy na Białołęce (17%).

Pliki do pobrania

Do góry