Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Bezrobotni w dzielnicach Warszawy w I kwartale 2016 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
12.05.2016

Statystyczny bezrobotny Warszawiak jest mężczyzną, pochodzi z dzielnicy Praga-Południe, ma 35-44 lata, posiada wykształcenie wyższe, ze stażem pracy do 1 roku, pozostaje bez pracy dłużej niż 24 miesiące.

Najwięcej bezrobotnych zarejestrowanych było w dzielnicy Praga-Południe (blisko 12%), Mokotów (ponad 11%) i Wola (ponad 10%)  ogółu w Warszawie, a najmniej w Wilanowie (1%), Wesołej (ponad 1%) i Rembertowie (blisko 2%). Spośród wszystkich dzielnic Warszawy w dzielnicach Wilanów, Białołęka i Ursus przeważały bezrobotne kobiety. Najwięcej było ich na Wilanowie (ponad 55%). Najwięcej bezrobotnych mężczyzn było w dzielnicy Wawer (blisko 57%). Więcej niż co czwarty bezrobotny był w wieku 35-44 lata. Największy udział bezrobotnych w tym wieku wśród ogółu bezrobotnych w dzielnicy był w Ursusie (blisko 32%), najmniejszy
w Śródmieściu (blisko 22%).

Problemy ze znalezieniem pracy miały zarówno osoby z wykształceniem wyższym, jak i najniższym. Największą grupę bezrobotnych stanowiły osoby z wykształceniem wyższym (blisko 30%), gimnazjalnym, podstawowym i niepełnym podstawowym (ponad 24%). Największy udział bezrobotnych z wykształceniem wyższym wśród ogółu bezrobotnych w dzielnicy był w Wilanowie (blisko 52%), najmniejszy na Pradze-Północ (blisko 14%).

W grupie bezrobotnych dominowały osoby ze stażem pracy do 1 roku (blisko 22%) i ze stażem na rynku pracy 1-5 oraz 10-20 lat (po blisko 17%). Największy udział bezrobotnych ze stażem do 1 roku wśród ogółu bezrobotnych w dzielnicy był w Śródmieściu (ponad 26%), najmniejszy na Białołęce (ponad 16%).

Pod względem czasu pozostawania bez pracy największe problemy z jej znalezieniem miały osoby pozostające bez pracy dłużej niż 24 miesiące (ponad 24%). Największy udział bezrobotnych pozostających bez pracy dłużej niż 24 miesiące wśród ogółu bezrobotnych w dzielnicy był na Mokotowie (27%), najmniejszy na Białołęce (blisko 17%).

Pliki do pobrania

Do góry