Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Bezrobotni w dzielnicach Warszawy na koniec IV kwartału 2017 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
15.02.2018

Statystyczny bezrobotny pochodzi z dzielnicy Praga-Południe, ma 35-44 lata, posiada wykształcenie wyższe, jego staż zawodowy jest krótszy niż 1 rok, a bez pracy pozostaje dłużej niż 2 lata.

Wśród ogółu zarejestrowanych bezrobotnych w Warszawie przeważały kobiety, najwyższy odsetek bezrobotnych kobiet zanotowano w Wilanowie (62%). Najwięcej bezrobotnych mężczyzn było w dzielnicy Wawer (blisko 54%).

Co czwarty bezrobotny był w wieku 35-44 lata. Największy udział bezrobotnych z tej grupy wiekowej zaobserwowano w Wilanowie (ponad 35%), najmniejszy natomiast w Wesołej (blisko 22%).

Wykształcenie nadal nie jest gwarancją zatrudnienia. Największą grupę bezrobotnych stanowiły osoby z wykształceniem wyższym (ponad 31%). Drugą najliczniejszą grupą były osoby z wykształceniem gimnazjalnym, podstawowym i niepełnym podstawowym (blisko 24%). Największy udział bezrobotnych z wykształceniem wyższym odnotowano w Wilanowie (blisko 58%), a najmniejszy na Pradze-Północ (blisko 16%).

W grupie bezrobotnych dominowały osoby ze stażem pracy do 1 roku (22%) oraz pracownicy bardziej doświadczeni, ze stażem na rynku pracy 10-20 lat (blisko 18%). Bezrobotni z krótkim doświadczeniem zawodowym byli szczególnie liczni w Śródmieściu (ponad 26%). Odsetek ten był najniższy na Białołęce (ponad 16%).

Pod względem czasu pozostawania bez pracy największe problemy z jej znalezieniem miały osoby pozostające bez pracy dłużej niż 24 miesiące (ponad 25%). Z ponad dwuletnim brakiem zatrudnienia zmagało się aż ponad 29% bezrobotnych z Żoliborza. Najmniejszy odsetek osób długotrwale bezrobotnych wykazano na Białołęce (ponad 16%).

Pliki do pobrania

Do góry