Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Badania rolne na Mazowszu

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
23.05.2018

Jaka jest obecnie kondycja gospodarstw rolnych na Mazowszu, jak wygląda struktura zasiewów, stosowanie nawozów oraz zabiegów ochrony roślin?

Na te i inne pytanie dadzą nam odpowiedź badania rolne, które Urząd Statystyczny w Warszawie przeprowadzi na terenie województwa mazowieckiego w terminie od 1 czerwca do 10 lipca 2018 roku. We wskazanym terminie realizowane będą:

- Czerwcowe badanie rolnicze (R-CzBR),
- Badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B),
- Badanie pogłowia świń i produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

W województwie mazowieckim badaniami objętych zostanie blisko 10 tys. gospodarstw rolnych. Jedno gospodarstwo mogło zostać wylosowane do każdego z wyżej wymienionych badań lub do jednego z nich, według ustalonej metodologii. Badania realizowane są 3 metodami:

  • od 1 do 5 czerwca CAII - poprzez samodzielne wypełnianie formularzy elektronicznych za pośrednictwem Internetu,
  • od 6 czerwca do 10 lipca CATI - wywiad telefoniczny realizowany przez teleankieterów Urzędu,
  • od 6 czerwca do 10 lipca CAPI - wywiad bezpośredni w gospodarstwie z respondentem przez ankietera wyposażonego w urządzenie przenośne (tablet). Ankieter, który odwiedzi gospodarstwo, posiada legitymację oraz upoważnienie do przeprowadzenia badania wystawione przez Dyrektora Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Celem badań jest uzyskanie rzetelnej i obiektywnej informacji od użytkowników gospodarstw rolnych, która posłuży do analizy zmian zachodzących w produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie.

Do góry