Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

17 maja — Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
16.05.2022

Dostęp do Internetu mają już prawie wszystkie gospodarstwa domowe z województwa mazowieckiego. Łączność on-line najczęściej wykorzystywana jest do sprawdzania poczty elektronicznej oraz lektury portali informacyjnych.

Odsetek gospodarstw domowych z województwa mazowieckiego posiadających w domu łącze internetowe w skali kraju jest wysoki: w 2021 r. wyniósł 95,3% i był o 2,9 p. proc. wyższy niż przeciętnie w Polsce.

Regularnie – czyli co najmniej raz w tygodniu - korzystało z Internetu 90% mieszkańców Mazowsza w wieku 16–74 lata. Podczas użytkowania Internetu w sprawach prywatnych najczęściej wykonywaną czynnością było korzystanie z poczty elektronicznej oraz czytanie on-line wiadomości (w obu przypadkach deklarowało tak 77% ankietowanych). Z mediów społecznościowych i komunikatorów korzystało odpowiednio 64% i 63% mieszkańców województwa mazowieckiego. Sprawy urzędowe załatwiało przez Internet 55% ankietowanych z Mazowsza.

Mimo rosnącej dostępności Internetu wciąż zauważalna pozostaje grupa osób wykluczonych cyfrowo: co 14. mieszkaniec Mazowsza przyznawał, że nigdy nie korzystał z Internetu.

Do góry