Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

17 maja — Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
15.05.2020

Zdecydowana większość osób mieszkających na Mazowszu ma dostęp do Internetu i korzysta z niego codziennie. Mieszkańcy naszego województwa najczęściej łączą się z siecią, aby sprawdzić pocztę elektroniczną, przeczytać wiadomości lub posłuchać muzyki.

W 2019 roku udział gospodarstw domowych posiadających w domu łącze internetowe wyniósł w województwie mazowieckim 87,4%, co dawało wynik o 0,7 p. proc. wyższy niż średnia krajowa. Z internetu korzystało 85% mieszkańców województwa w wieku 16–74 lata, w tym regularnie (przynajmniej raz w tygodniu) 80% osób.

Co mieszkańcy Mazowsza robią w sieci? Najczęściej korzystają z poczty elektronicznej (tak zadeklarowało 71% osób w wieku 16–74 lata), czytają wiadomości (65%), słuchają muzyki (57%) oraz logują się na serwisy społecznościowe (55%). Szukania pracy w Internecie i wysyłki CV do potencjalnych pracodawców podjął się co dziesiąty mazowiecki internauta.

Kurczy się odsetek osób, które w ogóle nie korzystają z Internetu. W 2019 roku brak jakiegokolwiek doświadczenia w sieci zadeklarowało 15% mieszkańców województwa mazowieckiego w wieku 16-74 lata (w 2018 r. było to 17%).

Pliki do pobrania

Do góry