Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zmiana organizacji pracy Urzędu Statystycznego w Warszawie od 16 marca do odwołania

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
22.03.2020

Kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo interesantów oraz pracowników Urzędu Statystycznego w Warszawie, uprzejmie informujemy, że w celu zapobiegania potencjalnej możliwości rozprzestrzenia się wirusa SARS-CoV-2 („koronawirusa”), od 16 marca 2020 r. wprowadziliśmy następujące zmiany w organizacji naszej pracy:


Realizacja badań ankietowych wśród respondentów

Badania ankietowe od 16 marca 2020 r. do odwołania są realizowane przez pracowników statystyki publicznej wyłącznie telefonicznie. Ankieterzy będą kontaktowali się telefonicznie z gospodarstwami domowymi, które zostały wylosowane do wzięcia udziału w badaniu ankietowym.

Uprzejmie prosimy o wyrozumiałość wobec ankieterów kontaktujących się z Państwem w celu przeprowadzenia badania ankietowego i wzięcie udziału w badaniu. W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z badaniem lub w celu weryfikacji ankietera, który kontaktuje się z Państwem telefonicznie prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:

  • Marcin Piątek, tel.: 695 255 447 , e-mail:
  • Elżbieta Lipińska, tel.: 22 464 23 25, e-mail:
  • Sebastian Zera, tel.: 22 464 20 40, e-mail:

W przypadku wątpliwości związanych ze sporządzaniem poszczególnych sprawozdań, zachęcamy do zapoznania się z listą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (FAQ) lub prosimy o skorzystanie z wyszukiwarki pracowników udzielających informacji telefonicznych na stronie: https://warszawa.stat.gov.pl/specjalizacja-urzedu/statystyka-przedsiebiorstw-niefinansowych-1317/


Kontakt z Informatorium US:

Od 16 marca br. do odwołania Informatorium US prowadzi obsługę klientów wyłączenie telefonicznie i poprzez korespondencję elektroniczną i pocztową.  Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu telefonicznego z Informatorium pod numerem +48 22 464 20 85 oraz poprzez:

  • przesłanie pytań w formie pisemnej na adres: Urząd Statystyczny w Warszawie ul. 1 Sierpnia 21, 02-134 Warszawa
  • pocztą elektroniczną: sekretariatuswaw@stat.gov.pl
  • faxem 22 846 76 67 lub 22 846 78 32

Kontakt w sprawach dotyczących rejestru REGON.

Od dnia 20 marca br. do odwołania w sprawach związanych z wpisami do rejestru REGON zachęcamy do przesyłania formularzy RG https://bip.stat.gov.pl/dzialalnosc-statystyki-publicznej/rejestr-regon/formularze-regon-papierowe/   - wraz z towarzyszącą dokumentacją:

Więcej informacji o rejestrze REGON znajduje się na stronie: https://bip.stat.gov.pl/dzialalnosc-statystyki-publicznej/rejestr-regon/

W przypadku niezbędnej konieczności bezpośredniej wizyty w punkcie rejestru REGON uprzejmie prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie się na wizytę w Urzędzie Statystycznym Warszawie lub w Oddziałach terenowych. Kontakt do umówienia się telefonicznie:

  • email: , tel.: 22 464 2259
  • email: , tel.: 22 464 2243

Pozostałe dane kontaktowe znajdą państwo na stronie: https://warszawa.stat.gov.pl/kontakt/


Organizacja wydarzeń zewnętrznych (tj. spotkania, seminaria, konferencje)

Zaplanowane przez Urzędy Statystyczny w Warszawie konferencje, seminaria i inne spotkania dla interesariuszy zostały odwołane. O nowych terminach spotkań będziemy informowali Państwa na stronie https://warszawa.stat.gov.pl/.


Realizacja drugiego spisu próbnego przed NSP 2021

Od 1 do 30 kwietnia 2020 r. będzie przeprowadzany w 16 gminach w Polsce drugi spis próbny. W związku z obecną sytuacją w kraju spis próbny będzie realizowany wyłącznie poprzez samospis internetowy i wywiad telefoniczny. Lista gmin objętych spisem próbnym i szczegółowe informacje nt. spisu próbnego publikujemy na stronie: https://spis.gov.pl/spisy-probne/drugi-spis-probny.cshtml.


Realizacja Powszechnego Spisu Rolnego 2020

Od 1 września do 30 listopada 2020 r. zaplanowano Powszechny Spis Rolny, obecnie służby statystyki publicznej opracowują scenariusze organizacji spisu rolnego, które będą uzależnione od rozwoju sytuacji w kraju. Ostateczna decyzja o warunkach organizacyjnych spisu rolnego w terminie wynikającym z ustawy o Powszechnym Spisie Rolnym, będzie podjęta przez Centralne Biuro Spisowe. Bieżące informacje o spisie rolnym zamieszczamy na stronie: https://spisrolny.gov.pl.

Do góry