Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Od dnia 10 września 2021 roku Główny Urząd Statystyczny rozpoczyna kolejną edycję badania na formularzu KZZ.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
07.09.2021

W badaniu biorą udział przedsiębiorstwa niefinansowe prowadzące działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, posiadające za granicą udziały, oddziały lub zakłady.

Badanie dostarcza informacji o działalności gospodarczej w/w podmiotów, jak również jednostek zagranicznych. Umożliwia zidentyfikowanie kraju, w którym polskie przedsiębiorstwo ma udziały, określenie wielkości i struktury tych udziałów, opis charakteru powiązań podmiotu polskiego z podmiotem za granicą oraz ocenę efektywności podmiotów zagranicznych. Wyniki badania wykorzystywane są na potrzeby organów rządowych, samorządowych, instytucji i organów Unii Europejskiej i OECD. Stanowią również cenną informację dla społeczeństwa, w tym w szczególności środowisk naukowych oraz samych przedsiębiorców.

Zapewnienie wysokiej jakości informacji wynikowych jest możliwe dzięki zaangażowaniu przedsiębiorców przekazujących dane statystyczne. Serdecznie dziękujemy tym z Państwa, którzy w dotychczasowych edycjach badania poświęcili swój czas na wypełnienie sprawozdań. Zachęcamy również do zapoznania się z efektem naszej wspólnej pracy – publikacją GUS „Działalność przedsiębiorstw posiadających jednostki zagraniczne w 2019 roku”.

Podmioty, które otrzymały powiadomienie o udziale w badaniu za rok 2020, prosimy o przekazanie danych poprzez Portal Sprawozdawczy GUS. Formularz elektroniczny będzie dla Państwa dostępny w dniach: 10-30 września 2021 r.


Pomoc merytoryczną w wypełnieniu sprawozdania można uzyskać w witrynie internetowej Ośrodka Statystyki Przedsiębiorstw Niefinansowych. Zachęcamy do korzystania z udostępnionych tam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (FAQ), a w przypadku, jeśli nie wyjaśnią one wszystkich Państwa wątpliwości – do kontaktu z pracownikami naszego Urzędu, których dane dostępne są w Wyszukiwarce kontaktów. Ze względu na znaczną liczbę podmiotów korzystających z naszych linii telefonicznych, szczególnie polecamy Państwa uwadze możliwość kontaktu z pracownikami Urzędu za pośrednictwem wewnętrznej poczty Portalu Sprawozdawczego lub dostępnych w Wyszukiwarce adresów e-mail.

Do góry