Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

GP za rok 2018 – w Portalu Sprawozdawczym od 3 czerwca 2019 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
27.05.2019

Od dnia 3 czerwca 2019 roku Główny Urząd Statystyczny rozpoczyna nową edycję badania o grupach przedsiębiorstw na formularzu GP.

W badaniu uczestniczą przedsiębiorstwa działające w formie spółek handlowych (osobowych i kapitałowych), spółdzielni, przedsiębiorstw państwowych oraz oddziałów przedsiębiorców zagranicznych, powiązane w grupy.

Badanie dostarcza informacji o skali zjawiska organizowania się przedsiębiorstw w grupy, różnorodności struktur grup, umożliwia rozpoznanie w ich ramach ponadnarodowych powiązań, a także pozwala na uzyskanie podstawowych informacji o rodzaju działalności gospodarczej prowadzonej w ramach grup, wielkości grup, kraju pochodzenia kapitału i uzyskiwanych wynikach finansowych. Wyniki badania wykorzystywane są m.in. na potrzeby polityki gospodarczej rządu, instytucji i organów Unii Europejskiej i OECD oraz aktualizacji rejestru statystycznego (służącego jako operat do badań statystycznych) w zakresie grup przedsiębiorstw. Stanowią również cenną informację dla społeczeństwa, w tym w szczególności środowisk naukowych oraz samych przedsiębiorców.

Zapewnienie wysokiej jakości informacji wynikowych jest możliwe dzięki zaangażowaniu przedsiębiorców przekazujących dane statystyczne. Serdecznie dziękujemy tym z Państwa, którzy w dotychczasowych edycjach badania poświęcili swój czas na wypełnienie sprawozdań. Zachęcamy również do zapoznania się z efektem naszej wspólnej pracy – publikacją GUS Grupy przedsiębiorstw w Polsce w 2017 r.”.

Podmioty, które otrzymały powiadomienie o udziale w badaniu za rok 2018 prosimy o przekazanie danych poprzez Portal Sprawozdawczy GUS. Formularz elektroniczny będzie dla Państwa dostępny w dniach: 3 czerwca – 31 lipca 2019 r.

Pomoc merytoryczną w wypełnieniu sprawozdania można uzyskać w witrynie internetowej Ośrodka Statystyki Przedsiębiorstw Niefinansowych.

Do góry