Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

KZZ za rok 2017 - w Portalu Sprawozdawczym od 10 września 2018 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
05.09.2018

Od dnia 10 września 2018 roku Główny Urząd Statystyczny rozpoczyna nową edycję badania na formularzu KZZ.

W badaniu biorą udział przedsiębiorstwa niefinansowe prowadzące działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, posiadające za granicą udziały, oddziały lub zakłady.

Badanie dostarcza informacji o działalności gospodarczej w/w podmiotów, jak również jednostek zagranicznych. Umożliwia zidentyfikowanie krajów, w których polskie przedsiębiorstwa mają udziały, określenie wielkości i struktury tych udziałów, opis charakteru powiązań podmiotów polskich z podmiotami za granicą oraz ocenę efektywności podmiotów zagranicznych. Wyniki badania wykorzystywane są m.in. na potrzeby organów rządowych, samorządowych, instytucji i organów Unii Europejskiej i OECD. Stanowią również cenną informację dla społeczeństwa, w tym w szczególności środowisk naukowych oraz samych przedsiębiorców.

Zapewnienie wysokiej jakości informacji wynikowych jest możliwe dzięki zaangażowaniu przedsiębiorców przekazujących dane statystyczne. Serdecznie dziękujemy tym z Państwa, którzy w dotychczasowych edycjach badania poświęcili swój czas na wypełnienie sprawozdań. Zachęcamy również do zapoznania się z efektem naszej wspólnej pracy – publikacją GUS „Działalność podmiotów posiadających jednostki zagraniczne w 2016 r.”.

Podmioty, które otrzymały powiadomienie o udziale w badaniu za rok 2017, prosimy o przekazanie danych poprzez Portal Sprawozdawczy GUS. Formularz elektroniczny będzie dla Państwa dostępny w dniach: 10-28 września 2018 r.

Pomoc merytoryczną w wypełnieniu sprawozdania można uzyskać w witrynie internetowej Ośrodka Statystyki Przedsiębiorstw Niefinansowych.

Do góry