Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

KZ za rok 2017 - w Portalu Sprawozdawczym od 14 marca 2018 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
08.03.2018

Od dnia 14 marca 2018 roku Główny Urząd Statystyczny rozpoczyna nową edycję badania na formularzu KZ.

W badaniu biorą udział przedsiębiorstwa niefinansowe prowadzące działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, posiadające udziały kapitału zagranicznego.

Badanie dostarcza informacje o działalności gospodarczej w/w podmiotów, dotyczące m.in. wielkości i struktury kapitału zaangażowanego w podmiotach z udziałem kapitału zagranicznego, w tym wartość kapitału zagranicznego i kraj jego pochodzenia, jak również podstawowe wyniki finansowe i wskaźniki ekonomiczne charakteryzujące działalność prowadzoną przez te podmioty. Wyniki badania wykorzystywane są na potrzeby organów rządowych, samorządowych, Unii Europejskiej i OECD. Stanowią również cenną informację dla społeczeństwa, w tym w szczególności dla środowisk naukowych oraz samych przedsiębiorców.

Zapewnienie wysokiej jakości informacji wynikowych jest możliwe dzięki zaangażowaniu przedsiębiorców przekazujących dane statystyczne. Serdecznie dziękujemy tym z Państwa, którzy w dotychczasowych edycjach badania poświęcili swój czas na wypełnienie sprawozdań. Zachęcamy również do zapoznania się z efektem naszej wspólnej pracy – publikacją GUS Działalność gospodarcza podmiotów z kapitałem zagranicznym w 2016 r..

Podmioty, które otrzymały powiadomienie o udziale w badaniu za rok 2017, prosimy o przekazanie danych poprzez Portal Sprawozdawczy GUS. Formularz elektroniczny będzie dla Państwa dostępny w dniach: 14 marca - 30 kwietnia 2018 r.

Pomoc merytoryczną w wypełnieniu sprawozdania można uzyskać w witrynie Ośrodka Statystyki Przedsiębiorstw Niefinansowych.

Do góry